Da krenemo ovako - ako nemate nameru da čitate kompletan tekst onda je dovoljno da znate da je, po meni, kafa u restoranu Centar najbolja u Kikindi.
Dobro, da budem potpuno iskren, ima još jedan lokal koji je što se kafe tiče rame uz rame sa Centrom, a taj lokal je i bukvalno rame uz rame sa Centrom. Mislim da je lokalcima jasno na koji mislim.
Evo, ovog momenta, dok pišem, javila mi se velika želja da odem na kafu. Mislim da ću to i da uradim. Nastavljamo sa drugog mesta.
Dok me čekate ide jedna pesmica po mom izboru.
Evo me. Centrirao sam se u Centru . Niste dugo čekali ? 😉
Da li ste znali da je kafa druga najprodavanija roba na svetu, odmah posle nafte i napitak koji se posle vode najviše pije ?
Mnogim ljudima je kafa neizostavni dnevni ritual. Meni takođe. Pre svoje tridesete godine uopšte nisam pio kafu, a sad kao da nadoknađujem propušteno.
Najviše volim prvu jutrnju kafu, ako je moguće nasamo i u tišini. ...Sound of silence.
Taj deo dana mi je dragocen. Onda razmišljam o životu. Mislim na one duboke slojeve života. Nisam baš ponosan na to što sam samotnjački tip.
Mnogo više cenim onu pojavu kada ljudi zajedno piju kafu, kada je ta kafa vreme i za drugog čoveka.
Zašto je kafa u Centru najbollja ? Ne znam.
Da li je do brenda Barcaffe, ili do kafe-majstora, ili možda do atmosfere I okruženja ?
Najverovatnije je kombinacija svih ovih faktora.
Da ne dolazi u jako maloj zapremini verovatno bih najčešće pio mali espresso. Pošto ga ima baš malo za moj ukus, glavni izbor mi je duži espresso sa mlekom.
Kompletnu ponudu toplih napitaka koja se nalaze u ponudi restorana Centar možete videti ovde.
Pre nekoliko dana šetam gradskim trgom i naletim na kolegu iz škole, inače čovek sa ozbiljnim ugostiteljskim iskustvom. Sedi i pije kafu. Pitam ga šta radi, a on mi odgovara kako je krenuo na posao da sređuje neke papire, ali je ipak seo na kafu, jer "mogu papiri da čekaju", kako je rekao. Mnogo mi se svideo ovaj odgovor. 😊
Pitam ja njega gde mu je najbolja kafa, pošto znam da je često tu i tamo. Kaže, Centar i Ujnina Kujna.
S obzirom na to da se kofein ralativno kratko zadržava u organizmu i brzo razlaže, smatra se da je devet šoljica ovog napitka dnevno gornja granica koja se može popiti, a da to ne izazove veće posledice po zdravlje.
Znate li koji narodi najviše troše kafu ?
Nikad nećete pogoditi.
Počinje na F a nisu Francuzi.
Finci, 12,5 kg kafe godišnje po glavi stanovnika. Deluje nerealno. Odmah posle njih su Šveđani, pa Island, Norveška, Danska. Severne zemlje.
Ukoliko se čuva na otvorenom, kafa brzo zastari. Mislim, nije da se pokvari ali se deformiše ukus. Pržena kafa na otvorenom može stajati najduže nedelju dana, dok ona pržena i samlevena – najviše dva do tri dana. Najbolje je držati je u dobro zatvorenoj posudi, sa što manje vazduha.
U Japanu postoji spa centar sa bazenima u kojima možete da se kupate u kafi.
Dok ne odem u Japan, ostajem u Centru.
Da rezimiramo. Ako se se pitate gde popiti kafu u Kikindi, Centar je pravi izbor.